Wraz z upływem czasu wiele elementów samochodu ulega zniszczeniu. Przykładem mogą być felgi. Aby temu zapobiec konieczna jest odpowiednia konserwacja. Czasem jednak to nie wystarczy. W takim przypadku wymagana jest ich regeneracja.

Nasza firma piaskuje felgi stalowe jak i aluminiowe.

Renowacja felg

W przypadku felg najlepszym sposobem jest piaskowanie felg. Jednak zanim do tego dojdzie, felgi muszą być odpowiednio przygotowane. W pierwszej kolejności ocenić należy ich stan. Sprawdzić czy nie są one np. zbyt wygięte. Zdarza się to choćby po zbyt gwałtownym uderzeniu w krawężnik lub po najechaniu na dziurę w drodze. Jeśli zatem takie uszkodzenia zauważy się na felgach swojego auta, najpierw konieczna będzie ich naprawa, a dopiero potem piaskowanie.

 

Na czym polega piaskowanie felg?

W pierwszej kolejności felgi muszą zostać bardzo dokładnie oczyszczone. Piaskowane polega na ich oczyszczeniu za pomocą powietrza o bardzo wysokim ciśnieniu oraz użyciu zmielonego, specjalnego piasku. Jego zadaniem jest oczyszczenie wierzchniej warstwy felg. Jest to skuteczna metoda przede wszystkim dlatego, że drobinki piasku dostają się do miejsc bardzo trudno dostępnych. Cały materiał jest zatem bardzo dokładnie oczyszczony.

Dlaczego warto?

Piaskowanie felg jest konieczne przed malowaniem felg. Malowanie proszkowe może być skuteczne tylko w przypadku, kiedy felgi są bardzo dokładnie oczyszczone. W przeciwnym razie lakier nie rozłoży się na feldze w sposób równomierny. Istotne jest także to, że czyszczenie felg domowymi sposobami nie jest tak skuteczne jak piaskowanie. Jeśli zatem planuje się malowanie felg, lepiej jest skorzystać z tej metody w profesjonalnym zakładzie, dlatego chętnie zapraszamy do naszej lakierni elektrostatycznej.

Jeśli jesteś zainteresowany, przejdź do kontaktu. Pracujemy na terenie Częstochowy i okolic.