Nasza lakiernia w Częstochowie oferuje usługę lakierowania proszkowego małych elementów:

  • felgi samochodowe / motorowe
  • wózki lalkowe oraz bagażowe
  • elementy dekoracyjne lamp
  • części samochodowe
  • ramy rowerowe
  • inne tego typu materieriały

Malowanie elektrostatyczne, zwane inaczej proszkowym, polega na nałożeniu na powierzchnię metalu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej. Nałożona farba utrzymuje się na powierzchni przedmiotu za sprawą działających na nią sił elektrostatycznych. Główną zaletą malowania proszkowego jest bardzo dobre pokrycie antykorozyjne.

Lakiernia elektrostatyczna, proszkowa  – zalety

Lakiernia elektrostatyczna działająca na terenie Częstochowy świadczy wysokiej klasy usługi z zakresu lakiernictwa. Do jednej z głównych zalet tej lakierni jest brak emisji szkodliwych rozpuszczalników oraz znaczne oszczędności energetyczne. Dzieje się to za sprawą zastosowanych podczas lakierowania zamkniętych układów wentylacji. Jest to oszczędność, która wpływa korzystnie nie tylko na środowisko, ale i stan naszego portfela.

Najczęściej świadczoną usługą w lakierni proszkowej jest piaskowanie felg. Odbywa się to poprzez nałożenie specjalnej farby na powierzchnię felg. Następnie pokryte elementy nagrzewa się do temperatury 200 stopni Celsjusza. W tym czasie proszek ulega stopieniu oraz polimeryzacji. Uzyskana warstwa staje się odporna na rdzę, uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę.

Posiadająca od ponad 20 lat doświadczenia lakiernia proszkowa świadczy najwyższej klasy usługi. Dzieje się to za sprawą zgromadzonego na przestrzeni lat doświadczenia, które w codziennej pracy wykorzystują specjaliści odpowiedzialni za zabezpieczenie farbą proszkową wybranych przez nas wykonanych z metalu elementów wyposażenia.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego. Przejdź do kontaktu.